Jižní Morava, město Znojmo a vaše dovolená

Jižní Morava nabízí mimo jiných krásných míst a měst, i město Znojmo, kde vaše dovolená proběhne rozhodně příjemně. Při ubytování ve městě nebo blízkém okolí vám Znojmo nabídné výjimečné kulturní akce a historické památky, jako Znojemské historické vinobraní, Znojemské podzemí, Pivní slavnosti, pro cykloturisty Znovín Cup, Lahofer AUTHOR Cup, Kolo pro život a mnoho dalších. Mezi nejnavštěvovanější historické památky patří hrad s rotundou Sv. Kateřiny, radniční věž, znojemské podzemí, kostel Sv. Michala, kostel Sv. Mikuláše, premonstrátský klášter v Louce se sídle vinařství Znovín, divadlo a další.

Rotunda Svaté Kateřiny:

Nejvýznamnější románská stavba v České republice s dochovanými nástěnnými malbami z roku 1134. Od rotundy je nádherný výhled na blízký Národní park Podyjí.

Labyrint chodeb pod centrem Znojma:

Labyrint obsahuje čtyři patra pod sebou a má 30 km  podzemních chodeb a jedno z největších bludišť ve střední Evropě. Tajemná podzemní expozice, kde jsou pohádkové postavy, alchymisti, oživlé skály a ukázky vězeňských kobek. Rozhodně vhodné místo výběru při zvažování, kam se na jižní Moravě podívat.

Premonstrátský klášter v Louce – historická památka:

Monumentální barokní klášter byl postaven r. 1748 - 1784 podle vídeňského architekta Franze Antona Pilgrama. Má trojlodní baziliku P. Marie a sv. Václava, unikátní románskou kryptu a torzo raně gotického ambitu z doby těsně po založení kláštera r. 1190. Dále obsahuje výstavu historie kláštera, štukové sály, galerii výtvarných umění, románskou kryptu, klášterní sklepy a ochutnávky vín, které jižní Morava nabízí. Vaše ubytování tak u nás bude s vínem ještě příjemnější.

Autor tohoto textu je majitel ubytování v soukromí Štěpán Maixner