Okolí našeho ubytování v soukromí v srdci Podyjí na jižní Moravě

Naše lokalita penzionu je jižní Morava, kde bude vaše dovolená naplněna ideálním odpočinkem.

Nabízíme potřebné informace, kam na jižní Moravě při vašem pobytu máte zavítat. Pomůžeme vám kvalitně naplánovat volný čas při vašem ubytování nejen v obci Hnanice.

Naše ubytování v Podyjí se řadí mezi penziony v krásné přírodní lokalitě národního parku, které  svojí polohou kraj jižní Morava nabízí. Blízko jsou historické památky, např. město Znojmo, Retz, Lednice, nedaleko ji i jedno z nejkrásnějších měst Evropy Wien – Vídeň. V blízkém okolí je možné navštívit termální lázně Laa an der Thaya, zámek Vranov nad Dyjí, vranovskou přehradu s lodní dopravou,  hrad Bítov, hrad Cornštejn, na rakouské straně potom okouzlující hrad Hardegg nebo zřícenina hradu Kaja a další. Někoho potěší blízký wellness s  kvalitními službami, které hotel nabízí. Někoho obchodní centrum Freeport Fashion Outlet Hatě, kde je 200 světových značek v 75 obchodech nebo Merlin´s Kinderwelt v Excalibur City, který ocení vaše děti. Nyní je nově otevřeno muzeum Terra technika Hatě – největší muzeum na světě.

Penziony, které jižní Morava nabízí mohou nabídnout i výjimečné kulturní akce, jako je Znojemské historické vinobraní, pivní slavnosti, vinobraní v rakouském Retzu, kde je i největší historický vinný sklep v Rakousku a větrný mlýn nad městem, Kürbisfest a mnoho dalších. Pro cykloturisty jsou to Znovín Cup, Lahofer AUTHOR Cup, Kolo pro život.
Město Znojmo je město krásné přírody, vinařství a památek. Naleznete zde při toulkách památkovou rezervací hrad s rotundou Sv. Kateřiny, radniční věž, znojemské podzemí, kostel Sv. Mikuláše, kostel Sv. Michala, divadlo a další.

Autor tohoto textu je majitel ubytování v soukromí na jižní Moravě Štěpán Maixner