Národní park Podyjí, Šobes

Ubytování v Národním parku Podyjí

Národní park Podyjí je sice nejmenší národní park v ČR, ale patří k nejkrásnějším. Ubytované návštěvníky osloví nedotčená a krásná příroda Podyjí, kterou paradoxně ochránilo bývalé ochranné hraniční pásmo. Na území parku se nachází některé vyhlášené viniční tratě. Ze Šobesu víno v dávné minulosti putovalo a stále putuje i na Pražský hrad. To vše a mnoho dalšího dělá pro náš penzion v Národním parku Podyjí ideální místo.
Vaše dovolená bude plná cyklistických stezek a atraktivních míst, které skrývá jižní Morava.
Další kouzelná místa, kde se nachází penzion Hnanice:
Nový Hrádek , Sealsfieldův kámen, Králův stolec, Ledové jeskyně, kapličky s keramickými reliéfy, sloup se sochou Panny Marie na návsi, sýpka a kamenné jezy na řece Dyji v lokalitě Devět mlýnů, dále vinice Šobes, viniční trať U kapličky, Knížecí vrch, Staré vinice, obec Hnanice a mnoho dalších, například na rakouské straně můžete navštívit Svaté kameny (Heiligen Stein), bývalé poutní místo se zázračnými léčebnými účinky, které ubytovaní u nás velmi často využívají a někteří opakovaně.

Ptáte se, kam na jižní Moravě zamířit? Rozhodně na Šobes.

Vinicí Šobes v Národním parku Podyjí vede i mezinárodní cyklotrasa Greenways. Jižní Morava a tato vinice, která má vždy své kouzlo, bude neodmyslytelou součástí vašeho ubytování. Penzion je od vinice Šobes v Podyjí vzdálen pouze 2 km. Při letním ubytování v Podyjí na jižní Moravě, máte možnost degustovat kvalitní vína ve vinařském stánku, který se nachází přímo na Šobesu na jedné ze stezek.

Autor textu: majitel ubytování v soukromí na jižní Moravě Štěpán Maixner