Penzion se nachází blízko Rakouska

Vídeň - Wien

Vzdálenost města Vídně od našeho penzionu je 90km. Vídeň je hlavním městem Rakouska o počtu obyvatel 1,7mil a o rozloze 415km2. Vznikla v místě římského vojenského tábora Vindobona, postupem času se stala sídlem habsburské monarchie a dnes je nádhernou - moderní rakouskou metropolí. Je městem plné tradice a historie. V období vánoc můžete navštívit vyhlášené vánoční vídeňské trhy a po celý rok mnoho dalších zajímavostí, kulturních a historických památek.
Přehled nejatraktivnějších míst Vídně:
 
Schönbrunn a jeho zahrady – letní císařské sídlo
Belvedere – letní sídlo prince Evžena Savojského, galerie výtvarného umění (např. Gustav Klimt, Oskar Kokoschka...)
Albertina – muzeum umění a světoznámá výstavní galerie (odkaz)
Stephansdom – Katedrála sv. Štěpána – dominanta centra Vídně
Hofburg – oficiální sídlo habsburské monarchie
Mozarthaus – expozice věnovaná geniálnímu hudebnímu skladateli
Kunsthistorisches Museum - uměleckohistorické muzeum, umělecké sbírky, tématické expozice a výstavy
Kunsthalle Wien - MuseumsQuartier (MQ) – mutifunkční kulturní centrum
Präter (Prater, Prátr) - nejslavnější rakouský zábavní park ve Vídni s obřím ruským kolem (Riesenrad) 

Termální lázně Laa an der Thaya

Vzdálenost termálních lázní Laa od našeho penzionu je 40km. Termální lázně Laa se nacházejí v malém městečku Laa an der Thaya. Aquapark v Laa je řešen v moderním stylu, uprostřed se nachází velký krytý bazén o teplotě 35 °C. Z tohoto bazénu můžete vyplavat do venkovního bazénu, kde se nachází  3 bazény s celoročním provozem - příjemné koupání v zimních měsících, kdy je teplota vody 36 °C . V jednom z venkovních bazénů je slaná voda a hraje zde podvodní hudba.
Dále: vodní tobogán, vířivky, sauny
www.thermelaa.cz

Retz 

Překrásné vinařské městečko Retz se nachází 5 km od našeho penzionu. I přesto, že se jedná o malé městečko, najdete zde několik pamětihodností jako je kouzelné náměstí, Dom zkázy v benátském renesančím stylu, domy ve stylu baroka. Hlavní náměstí je však možné projít i pod zemí. Pod ním se totiž nachází velké sklepy dlouhé 21 km. Sklepení je největší vinný sklep ve střední Evropě. Skladovaly se zde veškeré zásoby vína z celého regionu. V Retzu se každoročně v  září konají třídenní slavnosti vinobraní. K vrcholům této událostí patří obě městské kašny, z nichž po celý den vytéká víno.
Retz v naší fotogalerii

Hardegg 

Další významný cíl turistů vzdálený 17 km od našeho penzionu je nejmenší město Rakouska Hardegg. Městečko je zasazeno do kotliny potoka Fugnitz, nad níž se tyčí hrad Hardegg. Překrásný pohled na město a hrad Hardegg zajistí Hardeggská vyhlídka. Osm km severozápadně od města se nachází barokní zámek Riegersburg z 18.století. Zvláštní obdiv si jistě zaslouží psí hřbitov, nacházející se v zámeckém parku.