Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Na kole nebo pěšky zažijte atmosféru začínajícího podzimu a období burčáku přímo mezi vinicemi na Znojemsku, objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny. V cíli výletu se můžete těšit na pohodové posezení v rámci Burčákového dne Znovín Znojmo v areálu Louckého kláštera ve Znojmě.
Legendární Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska vás zavede do nejzápadnější části vinařských stezek. V sobotu 19. září mezi 9 a 11 hodinou získáte na startovním místě v Louckém klášteře startovní pas s mapkou a na výběr budete mít různě dlouhé okruhy, vhodné jak pro náročné cyklisty, tak pro rodiny s dětmi a pěší.
 
Trasy o délkách 18, 27 a 39 km jistě uspokojí malé i velké cyklisty. V sedle kola nebo pěšky navštívíte královnu jihomoravských vinic - Šobes, unikátní sklepní areál Modré sklepy v Novém Šaldorfu-Sedlešovicích, sklepní uličky v Hnanicích, Chvalovicích a Šatově, který je proslulý svými sklepními labyrinty z pískovce. Zavedeme vás i nakouknout "do ciziny" do rakouského Unterretzbachu. Startovním i cílovým místem Tour de burčák bude Loucký klášter.

Kdy: sobota 19. září 2015
Kde: Znojmo a okolí
Start: Znojmo – Loucký klášter  – registrace účastníků od 9 do 11 hod.
Typ akce: cykloturistická, vinařská
Cílová skupina: cyklisté, pěší
Web: http://stezky.cz/Akce/Krajem-vina-2015/Tour-de-burcak-na-Znojemsku.aspx
Zpět na výpis novinek