Ubytování v penzionu U Hrnčíře

Naše rodinné ubytování v soukromí:

Zde naleznete informace o ubytování v našem penzionu v srdci Národního parku Podyjí,  popis zahrady s terasou a relaxačním vyžitím, popis služeb, které jsou zajištěny pro cykloturisty vyhledávající ubytování v Podyjí, stejně jako degustace vín z místní vinice vinařů obce Hnanice.

Ubytování v penzionu U Hrnčíře na jižní Moravě 

Penzion U Hrnčíře se řadí mezi penziony, které se mohou chlubit hned několika bonusy najednou. Blízko je historické město Znojmo, Retz, Wien - Vídeň, termální lázně Laa an der Thaya, někoho potěší wellness hotel s nabídkou kvalitních služeb, někoho krásná příroda Národního parku Podyjí v okolí. Rodinný penzion se vstřícnými majiteli poskytuje ubytování v soukromí v novém objektu se všemi standardními vymoženostmi. Interiér je útulný a vyzdobený keramikou, kterou vyrábí majitel. Příjemné a kvalitní ubytování v rodinném penzionu s pokoji a apartmány má tedy všechna nej, která se spojují s lokalitou jižní Morava.

Přízemí penzionu obsahuje čtyři dvoulůžkové pokoje s přistýlkami (4x 2+2), každý pokoj má své vlastní sociální zařízení, ledničku, trezor. V přízemí se nachází prostorná společenská místnost s vybavenou kuchyní, včetně myčky na nádobí pro vaše pohodlí. Každý pokoj má své kuchyňské nádobí. Dveře mezi pokoji a společenskou místností jsou nově upraveny protihlukovým opatřením. 

Podkroví penzionu obsahuje dva prostorné klimatizované apartmány, které tvoří ložnice se dvěma dvoulůžky, obývací prostor s kuchyní, s dvoulůžkem a sociální zařízení. Podlahová plocha apartmánů je 2x 42m2.

- Wifi free
- Přízemí a podkroví není komunikačně propojeno (samostatné vchody) a je hlukově dobře odděleno
- Parkování aut je v uzamčené zahradě

Vaše dovolená na zahradě s terasou v Podyjí

Penzion se nachází v kraji jižní Morava a vaše dovolená se uskuteční přesně v srdci Národního parku Podyjí. Zahrada našeho ubytování, které je v soukromí, bezprostředně navazuje na okolní nedotknutou a krásnou přírodu parku. Zahrada obsahuje velkou terasu s automatickou markýzou, šest stolů, kuchyňský pult s dřezem k přípravě jídel, nově zděný dvougril, přenosné grily a táborové ohniště  - vše v příjemné klidné atmosféře. Relaxační odpočinek v zahradě doplňuje venkovní galerie hrnčířské keramiky majitele a keramických plastik akad. sochaře. Venkovní prostory penzionu tak dotváří pocit příjemného ubytování v soukromí. Z terasy na zahradě můžete kromě bezprostředně navazujicí vinice sledovat práci hrnčíře – majitele, případně navštívit dílny s bohatým výkladem i o obci Hnanice. Možnost hrnčířského kurzu při vašem ubytování u nás na jižní Moravě je samozřejmostí.
Doporučujeme si prohlédnout naši fotogalerii, kde naleznete penzion z výšky pro vaši lepší představu, Hnanice, národní park Podyjí a keramiku.

K ubytování v naší obci Hnanice vám také můžeme nabídnout kuželky, golf, tenis, wellnes, vyjížďky na koních, degustace vín, minipivovar a tři restaurace.

Služby a ubytování pro cykloturisty v naší pro město Znojmo a okolí žádané lokalitě 

Tipy na výlet na kolech nebo autem.

V našem ubytování hezky v soukromí proběhne vaše dovolená na kolech v klidném prostředí, přesto v ideální výchozí poloze, kterou jižní Morava bezpochyby je. Náš penzion v Podyjí je ekvivalent pro příjemně prožité relaxační chvilky, využít můžete i nedaleký wellnes

s. Penzion nabízí pro cykloturisty obdobné služby jako hotel, počínaje řádně zabezpečenými a pojištěnými pěti boxy na 25 jízdních kol a konče tipy na výlety za krásnými místy, které jížní Morava nabízí. Nejčastější cíle výletů jsou Národní park Podyjí, kde se rozprostírá proslulá 

vinice Šobes. Park lemuje velké množství cyklotras, některé pak vedou i mezi vinicemi a směřují i na rakouskou stranu hranice, jako např. mezinárodní cyklotrasa Greenways. Oceníte i několik krásných vyhlídek - Králův stolec, Sealsfieldův kámen či Nový Hrádek. Krásy zdejší nedotčené přírody, jež okouzluje ve všech ročních obdobích, zůstaly zachovány proto, že území leželo v chráněném hraničním pásmu. Dalšími cíli výletů jsou Znojemské historické vinobraní, Burčák fest, Znovín Cup, Pivní slavnosti, Okurkobraní, Putování po vinicích, vinobraní v rakouském Retzu, hrad Hardegg, Kürbisfest. Autem pak např. Wien – Vídeň, Hatě - Freeport, termální lázně v Laa a.d./T. a další. Za vidění stojí historické památky Znojma, znojemské podzemí, znojemská rotunda. Lákavá je návštěva Muzea piva. 

Degustace vín z vinice obce Hnanice

Naši vinařští přátelé vám při vašem ubytování u nás rádi při degustaci vín ve svých sklípcích poutavě představí svá vína z místních vinic v obci Hnanice a provedou vás chodbami jejich sklepních labyrintů, kde se můžete ztratit v čase. Při degustacích nechybí dostatek chutného jídla dle výběru. Vaše pozitivní zážitky bezpochyby barvitě sdělíte vašim přátelům a doporučíte, kam na jižní Moravě mají svoji dovolenou směřovat.

Autor textu: majitel ubytování v soukromí hrnčíř Š. Maixner, lokalita jižní Morava