Okolí penzionu

Penzion se nachází ve vinařské obci Hnanice v Národním parku Podyjí, o které je dochovaná zmínka již z 13 století. V Národním parku Podyjí se nachází velké množství cyklotras pro nevšední výlety, např. po místních vinicích nebo v samotném srdci parku.

Při výletu na kolech můžete zavítat i do nedalekého Rakouska, např. navštívit měst Retz nebo hrad Hardegg . Výlety vinicemi a Národním parkem Podyjí s možností ochutnávky místních kvalitních vín, jsou velmi vyhledávaným lákadlem. Jeden kilometr od obce Hnanice leží vinice Šobes, 10 km město Znojmo i hraniční přechod Hatě s nákupním centrem Freeport , 20 km Městys Vranov nad Dyjí a Bítov, 10 km rakouský Hardegg, 4km Retz, 80 km Wien, 20km Laa a/der Thaya (termální lázně www.thermelaa.cz), v blízkém okolí obec Šatov, Havraníky, Popice, Konice, Chvalovice, Nový Šaldorf (Modré sklepy) a další turisticky atraktivní místa.

Dnes jsou Hnanice na jižní Moravě moderní obcí, která navazuje na svou bohatou historii. K dispozici je tu široká nabídka služeb, a to přímo v atraktivním prostředí v srdci Národního parku Podyjí s víny z Moravy.

Najdete zde moderní wellnes hotel, vinné sklepy s možností degustace kvalitních vín, restaurace – kuželna, hostinec, projížďky na koních a povozu, směnárnu, čerpací stanici a v blízkosti např. doplňkové služby, jako je beauty centrum, kadeřnictví, masáže a další.

Návštěva Podyjí – pěšky, autem, na kole a na koni - www.nppodyji.cz/pro-navstevniky

Další odkazy:
www.obechnanice.cz
www.nppodyji.cz
www.np-thayatal.at
www.thermelaa.cz
www.saldorf-sedlesovice.cz