Vranov nad Dyjí a Bítov jsou lákavé turistické cíle, které jižní Morava při vašem ubytování nabízí

Pokud se rozhodujete kam na jižní Moravě, pak řadu historických pamětihodností najdete na Znojemsku. Kromě lákadel samotného královského města Znojma je to především Vranovský zámek, hrad Bítov, zámek v Jevišovicích a zřícenina hradu Cornštejn.

Vranov nad Dyjí obklopuje Národní park Podyjí

Vranov nad Dyjí je vyhledávaným turistickým centrem zejména kvůli Vranovské přehradě. Městečko se nachází v údolí řeky Dyje. Národní park Podyjí tu nabízí jedinečné výlety např. do Ledových jeskyní. Okolní krásná příroda a památky jsou příležitostí ke strávení zajímavých chvil.
Okolí města Vranov nad Dyjí ovšem nabízí zajímavé příležitosti i pro pěší turisty a cykloturisty. Zájemci najdou také velké možnosti pro výlety s dětmi, které ocení příležitost projet se po přehradním jezeře obnovenou lodní dopravou.
Nejnavštěvovanějšími památkami jsou Vranovský zámek, Vranovská přehrada, zřícenina hradu Cornštejn, hrad Bítov, Nový Hrádek a další. Milovníci přírody ocení krásy Národní parku Podyjí, nejmenšího svého druhu v České republice, který oslní flórou i faunou.
Pokud vaše ubytování není přímo ve Vranově na Dyjí, dostanete se do něj autem nebo lépe na kole po stezkách v Podyjí, a to například od nás z Hnanic.

Hrad Bítov je odpovědí na otázku, kam na jižní Moravě za památkami

Vyhledávaným turistickým cílem je také hrad Bítov. Původní obec byla zatopena při stavbě přehrady a vesnice byla na počátku minulého století nově postavena. Nabízí se návštěva stejnojmenného hradu s malou zoo u řeky Dyje.
Bítov můžete navštívit autem, na kole nebo lodní dopravou z Vranova n.D.

Autor textu: vlastník ubytování Štěpán Maixner, Hnanice, Národní park Podyjí